- 196 31. De gemeenteraad benoemt tot geneesheer-directeur van het Sint Elisabeths Gasthuis dr. C. A. Graafland, ge- neesheer-directeur van het Diaconessenhuis in Groningen en neemt afscheid van elf raadsleden die in de volgende zittingsperiode niet terugkeren. SEPTEMBER 1. Ter herdenking van de 300ste sterfdag van Frans Hals wor den kransen gelegd op het graf in de Grote Kerk, wordt de Frans Halsfilm vertoond en is het museum gratis voor het publiek open. j" Ds. C. J. Lasschuit, emeritus-predikant der hervormde kerk. Tarieven van de Noord Zuid Hollandse Vervoermaat schappij worden verhoogd. De gemeenteraad van Heemstede besluit aan straten bij de Van Merlenlaan en Kerklaan namen te geven van Heemsteedse verzetsstrijders en neemt afscheid van het raadslid de heer N. J. van der Linden die de gouden me daille der gemeente ontvangt. 2. De heer J. J. Huizinga, leraar duits en voorzitter van de federatie Haarlem van de Christelijk Historische Unie. 3. In de Stadsschouwburg zijn enkele kleine verbeteringen aangebracht; onder meer is de ingang veranderd. 4. De hervormde predikant ds. R. Hengstmangers doet zijn intrede in Fleemstede. 5. De bisschop van Haarlem der r.k. kerk benoemt tot vica ris-generaal mgr. J. M. Groot, die ook in dit ambt werk zaam was bij de vorige bisschop en tot vicariï-episcopalis dr. Rigobert Koper uit Hoorn, dr. W. H. J. Kuipers uit Haarlem en dr. J. J. Steger uit Warmond. 6. De gemeenteraad van Haarlem kiest de afgetreden wet houders opnieuw; in Heemstede in plaats van de heer Th. A. G. Bekker, die zich niet herkiesbaar stelde, wordt ge kozen de heer Th. J. H. Verhoeven en in Bloemendaal in plaats van mej. dr. J. M. Nolte, die niet meer in de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 198