157 werp van wet voor het Openbaar lichaam Groot-Amster dam, waarbij tien gemeenten betrokken zijn. J Dr. J. A. W. Groenewegen, leraar aan het Lourens Costerlyceum. B. en W. besluiten een nieuwe weg bij het flatgebouw „Kinheim" naar Claus Sluter (beeldhouwer uit de 14e en 15e eeuw) te noemen. 23. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers stelt het nieuwe gebouw van Openbare Werken (dat de naam „Koning stem" krijgt) aan het Zuider Buiten Spaarne in gebruik. 27. In het Stadhuis installeert burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers de „gespreksgroep politiebeleid". 28. De Haarlemmer drs. Bert Japin is toegekend de Bel gische Reinartprijs 1967. 30. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt de heer J. F. H. Klene afscheid als directeur van het Huis van Bewaring 1 aan de Oostvest. JULI 1. Mr. J. P. A. van Ballegoijen de Jong uit Rotterdam, die op 1 januari de dan aftredende directeur van de N.Z.H., de heer N. Hortensius, zal opvolgen, aanvaardt zijn functie bij de N.Z.H. in Haarlem (zie 19 dec.). Wethouder W. van Liemt opent de wekelijks in de zomer te houden antiekmarkt op het Prinsenhof. 2. t De heer W. A. J. Goeting, oud-leraar lichamelijke op voeding aan de Rijkskweekschool voor Onderwijzers- (essen) 4. De jaarlijkse orgelmaand wordt ingezet met een concert iil de Grote Kerk, waarbij de 400e geboortedag van Monteverdi wordt herdacht (zie 7 juli). 5. De gemeenteraad besluit tot verkoop van het Huis van Looy aan de Kleine Houtweg voor f. 220.000 aan de Katholieke Provinciale Bibliotheek in Noord-Holland, met bepaling dat het bedrag bestemd zal worden voor

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 159