161 exploitatie „Haarlemmerhout"; verwacht wordt dat het hotel met 300 bedden in het voorjaar 1969 geopend zal worden en dat de kosten tien miljoen gulden bedra gen. In plaats van de heer H. van de Riet, die als secretaris van de Provinciale Sportraad naar Gelderland vertrekt, benoemt de gemeenteraad van Heemstede tot directeur van de Heemsteedse Sportstichting, de heer I. J. Ver straten, thans werkzaam op de secretarie. SEPTEMBER 1. De heer M. van Steendelaar, die zijn functie van in specteur van politie heeft neergelegd, wordt hoofd inspecteur en hoofd van de Vreemdelingendienst van de Utrechtse politie. Nadat vorig jaar de 300e sterfdag van Frans Hals is her dacht worden deze dag (en in de toekomst op 1 septem ber) het Frans Halsmuseum en de Grote Kerk, waar de schilder begraven is, gratis voor het publiek opengesteld. 2. Viering van het gouden jubileum van de woningbouw vereniging „Eigen Haard", welke binnenkort een fusie zal aangaan met de woningbouwverenigingen „Volks huisvesting" en „Spaarnoog". Viering van het zestigjarig bestaan van de Dansschool Van Ake. Installatie van nieuwe zielszorgers van de parochie H. Antonius van Padua aan de Nieuwe Groenmarktleider van het team is pastoor A. de Haan (zie 17 sept.). 3. Opheffing van de politiepost aan de Boekenrodestraat (zie 9 okt.). 5. Tot bisschop van Haarlem der Oud-Katholieke Kerk wordt gekozen pastoor G. A. van Kleef uit Rotterdam, die op 28 oktober in Egmond geconsacreerd wordt. 6. De gemeenteraad besluit een lening van f. 265.000 te ga randeren, die de Stichting Ateliers '63 heeft aangegaan

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 163