170 Holt (vacature A. L. Peeters), alien van de K.V.P. 12. B. en W. nemen besluiten tot het instellen van parkeer en inrij verboden ten behoeve van het verkeer nabij de Amsterdamse Poort. 13. De Provinciale Staten besluiten de directie van het Pro vinciaal Electriciteitsbedrijf Noord-Holland (P.E.N.) op 1 februari 1968, na het aftreden van de directeur wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd ir. J. den Boesterd, te laten bestaan uit de heren ir. F. H. M. van Eijndhoven uit Geleen, ir. J. M. Langebaard, Bloe- mendaal en drs. J. W. Verwoerd, Bennebroek, die beiden reeds adjunct-directeur waren; later benoemen Gedeputeerde Staten de heer Verwoerd tot voorzitter. Voorts nemen de Provinciale Staten het principebesluit tot opheffing van de polders Poelpolder, Romolenpolder, Vijfhuizerpolder en de Verenigde Grote en Kleine Pol der in Zuid Schalkwijk. 14. De gemeenteraad stelt de begroting 1968 vast. Wegens zijn benoeming tot burgemeester van Eist neemt F. W. M. baron van Hövell tot Westerflier afscheid als burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude. 15. De gemeenteraad van Heemstede verleent een aanvul lend krediet voor verbouwing en uitbreiding van het raadhuis; het totale krediet bedraagt f. 3.145.000. Viering van het 150-jarig bestaan van de Nutsspaarbank; de gemeente wordt het beeld „muziek" van Mari Andriessen aangeboden en de burgemeesters uit Haar lem en omliggende gemeenten ontvangen een bedrag van f. 1.000 met verzoek dat te bestemmen voor culturele doeleinden. De heer R. Schlatmann, die dertig jaar voorzitter is geweest van de afdeling Haarlem van het Wit-Gele Kruis, legt zijn functie neer en wordt opgevolgd door de secretaris, de heer W. van Willige. 16. Naar aanleiding van het aanvaarden van een motie door de gemeenteraad over het toewijzen van woningwet woningen besluit de vergadering van de Federatie van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 172