RICHARD MARIE VAN DER HART 7 maart 18846 juni 1967 Door de samenstellers van dit jaarboekje is mij gevraagd een korte levensbeschrijving te geven bij de foto van mijn Vader. Een moeilijke opgave, daar het een stukje historie moet worden van een man, die zo'n hekel aan geschiedenis had, dat hij er de eerste keer bij zijn hoofdacte op zakte. Liever had ik U verteld van de man achter deze opsom ming. Want een mens zijn leven krijgt geen waarde, door zijn aanstellingen en diploma's, zelfs niet door al zijn activiteiten, maar door de manier, waarop hij mens is. Of dezelfde mens honderd jaar later of eerder leeft doet er niets toe, zijn in stelling is bepalend voor zijn leven. Een moeilijke opgave tevens, omdat, wanneer ik de activi teiten, die mijn Vader in de loop der jaren ontplooide, optel, ik kom tot een aantal van ongeveer 24 en die zijn dikwijls zo uiteenlopend, dat de mogelijkheid bestaat dat wanneer te veel nadruk valt op de ene zijde, de mensen van een andere kant zeggen: ,,het lijkt er niet op". Maar goed, ik zal proberen U een overzicht te geven. Geboren in 1884 in Zeeuws-Vlaanderen als derde kind uit een gezin van vijftien waarvan de Vader schoolhoofd was in Hoofdplaat, begon hij zijn loopbaan als onderwijzer te Soest, vervolgens werd hij benoemd in Heemstede, daarna in Haar lem, in de Tempeliersstraat. Zijn benoeming tot hoofd liet nogal lang op zich wachten, zodat hij eerst tot Hoofd van een avondschool (in de Haar- lemmerliedestraat) werd benoemd, waarna in 1933 zijn aan stelling tot Hoofd van de Openbare lagere school in de Schoterstraat volgde, (Frans Hals school), een unicum, twee hoofdenfuncties tegelijkertijd. Daarnaast ontwikkelde hij zich tot een deskundige op tuin bouw- en bollengebied. Als een combinatie van dit en het onderwijs werd hij secretaris van School- en werktuinen en bestuurslid van Floralia. Toen hij in 1944 de mogelijkheid

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 20