23 begrijpt welke gevoelens hem bij deze fusie hebben moeten bekruipen. Maar hij heeft daar nimmer door woord of ge baar iets van laten blijken. Integendeel, hij speelde bij deze fusie een belangrijke rol en zag hierin o.m. een zekerstelling van de belangen van het personeel en een verbetering van de dienstverleening aan de clienten van de firma. Terwijl de beide andere firmanten gepensioneerd werden bleef hij nog tot 1960 als Agent van de Ned. Handelmij te Haarlem aan het hoofd van dit kantoor. Deze door en door bescheiden man liet na zijn vertrek een sterken indruk achter, zoowel bij zijn personeel, als in zijn uitgebreide vrienden- en relatiekring. Het beeld van den overledene zou niet volledig zijn als daarnaast geen nadruk werd gelegd op wat men zijn bij functies pleegt te noemen, maar die in het leven van menig mensch niet minder tot zijn wezen bijdragen dan zijn hoofd functie. In de eerste plaats past het dan René te herdenken als lid van den Doopsgezinden Kring, welke belangrijke kring steeds aan Haarlem een stempel ,,sui generis heeft verleend. In de vergadering van de Kerkeraad is hij door Ds Daalder herdacht. Een ander Dg. predikant schrijft: „Mijn persoonlijke gedachten gaan uit naar deze beminne lijke integere, hulpvaardige mensch, met wien ik het ge noegen had jaren aaneen in het bestuur van de Vereemgmg „tot ondersteuning van weezen van onvermogende Doops gezinde gemeenten te mogen samenwerken, waarvan hij de „nauwgezette penningmeester is geweest." „Trouwens, ook in het bestuur van de Doopsgezinde zie kenverpleging heeft hij zijn functies op voorbeeldige wijze „bekleed. Hij was er niet de man die de vooraanzitting be- geerde en hij zou zich alleen in de discussie mengen, als deze „zich bewoog op het terrein waarhij zich zeker wist." „Wij hielden allen van hem om de eigenschappen hier „boven reeds neergeschreven. Ik denk aan de goede oude da- „gen op de Bank, toen er nog het persoonlijk contact was. En „altijd was hij er met zijn belangstelling voor het wel en wee

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 25