MR. SILVAIN GROEN 9 juni 1897—20 juli 1967 Mr. Silvain Groen werd in IJmuiden geboren. Na de lagere school van de Bloemendaalsche Schoolvereeniging bezocht hij het stedelijk Gymnasium in Haarlem. In 1915 slaagde hij voor het eindexamen Gymnasium A en tevens voor het staats examen Gymnasium B. Daarna volgde de rechtenstudie in Amsterdam. Zoals voor hem wel vanzelf sprak, kostte de studie hem weinig moeite. Daarnaast ontwikkelde hij zich tot een geducht schaker. In 1920 nam hij voor het eerst en met aanmerkelijk succes deel aan een internationaal schaak- tournooi te Hastings. In datzelfde jaar werd hij benoemd tot erelid van het Amsterdamse schaakgezelschap P.H.I.- L.I.D.O.R.. Nadat hij in 1920 zijn doctoraal examen had afgelegd en in 1921 was gepromoveerd, werd hij in juni 1921 advocaat in Breda als medewerker op het advocatenkantoor van Mrs. Hartog en Rassers. In 1924 vestigde hij zich zelfstandig als advocaat in Haarlem. Hij verwierf zich al snel een omvang rijke practijk en een grote reputatie bij de rechtzoekenden. Nadat hij in 1926 in het huwelijk was getreden wijdde hij zich geheel aan de practijk en aan zijn gezin. In 1940 wist hij met zijn gezin naar Engeland te ontkomen. De oorlogsjaren heeft hij grotendeels op Curasao doorge bracht, waar hij een aantal ambtelijke functies heeft vervuld en o.a. plaatsvervangend notaris was en plaatsvervangend lid van het Hof van Justitie. Na de oorlog keerde hij naar Haarlem terug en vatte hij de practijk weer op, die na korte tijd weer even omvangrijk was als tevoren. In de na-oorloogse jaren heeft hij ook als kan tonrechterplaatsvervanger met veel toewijding aan de recht spraak deelgenomen. Hoewel zijn gezondheid achteruitging, is hij tot het laatste toe blijven werken. Hij hield van de advocatuur en kon er niet buiten. Tot enkele weken voor zijn overlijden verscheen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 28