JOHANNES ARNOLDUS DORRESTEIJN 8 november 18997 september 1967 Op 7 september 1967 is de heer J. A. Dorresteijn, oud- directeur van de dienst van de Hout, de plantsoenen en de begraafplaatsen der gemeente Haarlem, op 67 jarige leeftijd na een langdurig ziekbed overleden. De heer Dorresteijn werd op 8 november 1899 te Bloe- mendaal geboren. Te Deventer volgde hij de Algemene Tuinbouwopleiding. In 1923 behaalde hij te Frederiksoord het diploma „Bloemen teelt". Voorts heeft hij te Amsterdam tuinarchitectuur gestu deerd. Sinds 1928 was hij lid van de Bond van Nederlandse Tuin architecten. Na op vakgebied verschillende functies in binnen- en buiten land te hebben vervuld heeft de heer Dorresteijn ruim 36 jaar zijn beste gaven en krachten gewijd aan de gemeentelijke dienst van de Hout, de plantsoenen en de begraafplaatsen te Haarlem. Op 8 oktober 1928 tot inspecteur benoemd, volgde op 1 januari 1939 zijn bevordering tot hoofdinspecteur en op 1 september 1941 zijn aanstelling tot directeur. In deze lange periode heeft hij een belangrijk aandeel ge had in de opbouw van de dienst. Vooral na de tweede wereldoorlog zijn in de stadsuitbrei dingen tal van groenvoorzieningen tot stand gekomen, in het bijzonder in Delftwijk, Parkwijk en laatstelijk in Schalkwijk. Een belangrijk facet was de realisering van het plan voor de aanleg van de Noorderhout. In 1959 heeft de heer Dorresteijn een aanvang kunnen maken met de verjonging van de Haarlemmerhout, waartoe hij het initiatief heeft genomen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 31