JEUGDHERINNERINGEN VAN EEN OUD-HAARLEMMER Geput uit de mémories van H. de Booy Mijn vader, Hendrik de Booy, werd 23 juni 1867 geboren in het huis Grote Houtstraat 99 te Haarlem. Helaas bestaat dit, in het begin van de 18e eeuw gebouwde huis niet meer; het is in de twintiger jaren afgebroken. Nadat mijn grootvader, notaris Chretien Jean Gérard de Booy (geboren 1820), het pand Grote Houtstraat 99 in 1860 had gekocht, woonde hij daar tot zijn dood in 1901. Na het overlijden van zijn vrouw, Adriana Johanna de Mol van Otterloo, in 1882, bleven zijn drie ongehuwde dochters bij hem inwonen en zorgden voor hem. In 1901 werd het huis verkocht aan de architect Van der Steur, die het enige jaren met liefde bewoonde. Daarna was het nog een restaurant (de Karseboom), maar tenslotte werd het mooie huis afgebroken en bouwde men een winkelhuis op de plaats waar het had gestaan. Thans is Grote Houtstraat 99 een der Supermarkts van Albert Heijn. Het enige wat men van het oude huis nog kan zien en betasten is de zware voor deur. Men kan die deur bewonderen in het Gemeente Mu seum van 's-Gravenhage. Toen hij tegen de negentig liep, is mijn vader begonnen met het opschrijven van herinneringen uit zijn Haarlemse jeugdjaren en de tijd, dat hij, als jong Marine-officier, lange reizen maakte, o.a. aan boord van Zr. Ms. Zilveren Kruis, een volgetuigde driemaster met stoomvermogen, via Straat Maghellaen naar Nederlands-Oost-Indië. Voor mij liggen de twee gebonden delen, in totaal 497 folio-vellen, die mijn vader hij overleed 7 september 1964 op ruim 97 jarige leeftijd met zijn mooie handschrift heeft beschreven en opluisterde met vele foto's en tekeningen. Toen mijn vader werd geboren telde het gezin de Booy-de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 60