8 Florapark of Kenaupark niet betreuren? Met spijt moeten wij constateren, dat verscheidene beschermde percelen niet die verzorgde indruk maken als wenselijk zou zijn. „Eindenhout" aan de Wagenweg, „Ooster-Hout" en „Overbosch" aan de Dreef, het kapitale pand Kenaupark 23 (om maar enkele te noemen) verkeren in een verwaarloosde toestand. Ons be stuur hoopt, dat de „beschermde" monumenten in elk geval het nodige onderhoud krijgen waardoor het behoud voor het nageslacht verzekerd is. Wij allen, bewoners van Haarlem, zijn verantwoordelijk voor een in alle opzichten schone en verzorgde stad. Bijeenkomsten en excursies 29 januari: Dr. Tj. W. R. de Haan, voorzitter van onze volkskundecommissie, redacteur van Neer- lands Volksleven en auteur van een groot aan tal boekwerken en artikelen op volkskundig gebied, houdt een causerie (vergezeld van dia's) over: „Het schrijven van een dorps monografie". 4 maart: Over Nederlands oudste museum (ons Teylers Museum) spreekt adjunct-conservator van het museum, de heer J. H. van Borssum Buisman. Hij vertoont hierbij een aantal dia's. 9 maartAansluitend op de causerie van 4 maart wordt een bezoek aan het museum gebracht, waarbij de heer van Borssum Buisman rondleidt en toelichtingen geeft. 8 april: Jonkheer Drs. H. W. M. van der Wyck, ver bonden aan de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg te Voorburg, vertelt over „De ont wikkeling der buitenplaatsen". Fraaie dia's van een aantal Kennemer buitenplaatsen il lustreren het gesprokene. 13 mei: De heer Joh. W. B. Beijk is onze gids bij een dia-wandeling die wij maken langs „Haar lems beeldenbezit aan de openbare weg".

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 12