132 jhr. W. v. Andringa de Kempenaer wordt benoemd tot gedelegeerd commissaris. 5. Voor de derde achtereenvolgende maal wordt de Pa- rij zenaar André Isoir winnaar van het internationaal improvisatieconcours voor organisten. 7. De secretaris van de Raad voor de Kunst, dr. J. van Riemsdijk, opent tijdens een bijeenkomst in de Vleeshal de 14de Zomeracademie voor organisten, waaraan 67 dames en heren deelnemen. 12. Stopzetten van de electriciteitscentrale van het Gemeen telijk Energie Bedrijf, doordat de gemeente alle stroom van het P.E.N. afneemt. 17. De gemeenteraad besluit tot verkoop van 2400 m3 grond aan de Jansweg, tussen de Nieuwe Gracht en Parklaan, voor de stichting van een bankgebouw voor de Amster- dam-Rotterdam-bank. 24. De deelnemers aan de vierde honkbalweek worden in het Stadhuis door het gemeentebestuur ontvangen, waarna Henk Keulemans op de Pim Mulierlaan een daar ge plaatst beeld van prof. V. P. S. Esser, voorstellende een honkballer, onthult. Opening van een dahlia-show op het terrein van de Linnaeushof in Bennebroek. 31. De vandaag verschenen begroting der gemeente sluit met een tekort van f. 5.800.000. AUGUSTUS 1. Drs. G. K. Lub, tot voor kort leraar aan de Europese school in Bergen, aanvaardt de functie van rector van de Kennemer Scholengemeenschap in Overveen. Dr. A. Kuipers treedt af als rector van het Triniteits- lyceum wegens het verlaten van de Augustiner-orde; zijn opvolger is drs. W. L. Helweg, waardoor voor het eerst een niet-lid van de orde rector is. Viering van het vijftigjarig bestaan van de Gemeente-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 136