11 leenden wij toestemming aan de Stichting Internationaal Orgelconcours gebruik te maken van de Tademakamer ten behoeve van de clavecimbelcursus. Uitgaven der vereniging Aan een lang gevoelde behoefte werd voldaan door de uit gave van een Jaarboekregister 19291965,samengesteld door de heer J. F. Andriessen. De inhoud bevat een chronologisch overzicht van de jaarboekartikelen uit het tijdvak 19291965, systematische overzichten, een opgave van de verschenen necrologieën, een lijst van opgenomen afbeeldingen en een register op de persoonsnamen. Interessante bijzonderheden over Haarlemse pottenbakkers uit de 16-de en 17-de eeuw worden verhaald in onze uitgave: „Haarlemse majolica- en tegelbakkers" door Dingeman Korf. De uitgave bevat 196 tekeningen en 32 foto's. Per 1 mei 1968 werden de prijzen van alle uitgaven der vereniging verhoogd. Leden genieten in het vervolg op deze prijzen een reductie van 20%. Onder auspiciën van de Volkskundecommissie verscheen een uitgave over de geschiedenis en het volksleven van Zand- voort, getiteld „Gort met Stroop" (naar een oud-Zandvoortse volksdans) bij Kruseman's Uitgeversmaatschappij N.V. te Den Haag. Bij de feestelijke aanbieding van dit werk aan burgemees ter Nawijn van Zandvoort (op 30 mei in de oude Ned. Herv. kerk) waren de heren Th. Hoog en C. Wiegel namens onze vereniging tegenwoordig. Bestuur Het bestuur kwam in 1968 vijfmaal bijeen. Op de jaarlijkse algemene ledenvergadering (21 juni) wer den de dit jaar aftredende bestuursleden, de heren J. J. Luyten en H. E. Stenfert Kroese herkozen. Jaarboek De uit enkele bestuursleden bestaande redactiecommissie van ons jaarboek werd uitgebreid. Het bestuur vond de heren

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 15