CORNELIS SIMON THEODORUS VAN GINK 25 oktober 189011 februari 1968 In onze stad Haarlem heeft men Kees van Gink voorname lijk gekend als directeur van de Stichting Haarlems Bloei, welke functie hij van 1937 tot 1954 bekleedde. Zijn grote ver diensten, van internationale allure, moeten echter in een ge heel andere sector gevonden worden. Hij was een pluimvee- en vogelkenner van formaat, hij had zitting in tientallen internationale jury's hij was een tekenaar van pluimvee en vogels voor vakboeken over de gehele wereld. Zijn onbetwiste autoriteit op dit terrein is dan ook erkend door vele landen. Op jeugdige leeftijd werd hij reeds benoemd tot Ridder in Orde van Oranje Nassau, gevolgd door de onderscheidingen Ridder 1ste klas der Orde van Wasa van Zweden en Ridder der Dannebrogsorde van Denemarken. Toen hij op 77-jarige leeftijd overleed rouwden dan ook vooral de organisaties, die van zijn enorme deskundigheid tot de laatste dagen profiteer den. Maar in dit jaarboek dient zijn directeurschap van Haarlems Bloei belicht te worden. In 1937 begon de heer van Gink met een budget van 'n paar duizend gulden, maar met aanstekende energie, een grote do sis humor en een nog groter begrip voor het savoir vivre. Het vreemdelingenverkeer had nog niet veel te betekenen. De dagen van het plaatsen van banken in De Hout waren nog maar pas voorbij en de economische betekenis van het toe risme had zo goed als geen aandacht. Hij zag zichzelf dan ook meer als „stadsversierder", organisator van feesten en evene menten, die de wat lauwe forensende provincialen wakker moesten schudden en aansporen tot activiteit of, zo ge wilt, gemeenschapszin. Wat moest hij echter met die paar duizend gulden? Een jaarlijkse loterij, keurig ministrieel goedgekeurd, gaf hem wat armslag, het verpachten van een zomerkermis aan de Nassaulaan belegde de boterham soms zelfs zeer aan-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 27