JAARVERSLAG 1969 Op het jaar 1969 menen wij met voldoening te kunnen terugzien. De deelname van ruim honderd leden aan onze najaars-excursie en de toenemende belangstelling voor onze lezingen hebben ons in deze mening versterkt. Ook het aantal van onze leden is wederom toegenomen. Terwijl 15 leden ons in 1969 door overlijden ontvielen en 30 leden bedankten, be draagt per ultimo 1969 ons ledental 996, tegen per 31 decem ber 1968 een aantal van 931; derhalve een toename van 65. De folder, welke wij hebben samengesteld om meerdere be kendheid aan onze vereniging te geven, is thans in ruime mate verspreid. Wij hopen daarmede nog meer nieuwe leden en vooral ook jongeren te kunnen aantrekken. Wij menen ge constateerd te hebben dat de belangstelling voor cultuur en schoonheid van ons land en onze steden en voor de geschied kundige ontwikkeling daarvan onder de jongeren begint toe te nemen. Wij hopen dat deze tendens zich inderdaad zal voort zetten en dat ook vele jongeren de weg naar onze vereniging zullen weten te vinden. Voor suggesties, welke dit kunnen be vorderen staan wij steeds open. Een tweetal belangrijke gebeurtenissen hebben het verslag jaar gekenmerkt: Het bedanken als erevoorzitter door de Heer mr. O. P. F. M. Cremers, die wegens het bereiken van de pensioens gerechtigde leeftijd als burgemeester de leiding van het Gemeente-bestuur van onze stad in mei 1969 heeft neerge legd, en het aanvaarden van het ere-voorzitterschap door de nieuwe burgemeester. In een op 16 mei 1969 gehouden bestuursvergadering heb ben de Heer Cremers en Mevrouw Cremers-De Bruyn af scheid van onze vereniging genomen. Als afscheidscadeau werd aan het echtpaar Cremers een tweetal boekwerken aan geboden: „Een Kabinet van Haarlemse Gezichten" en de fascimile uitgave van de „Verzameling van 66 aangenaame gezichten in de vermakelijke Landsdouwen van Haarlem" (H. Spilman en C. v. Noorde). Met dank voor de belangstel-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 11