Id ling, welke onze oud-burgemeester voor „Haerlem" heeft ge toond, wensen wij hem en Mevrouw nog vele goede jaren toe op hun buitengoed in Overijssel. In een korte ledenvergadering, vooraf gaande aan de lezing op 3 november 1969, mocht onze voorzitter de nieuw opge treden burgemeester, mr. dr. L. De Gou, als onze erevoorzitter installeren met de volgende woorden „Mijnheer de Burgemeester! Het is mij een grote eer en genoegen U hartelijk welkom te mogen heten op deze bijeen komst van de Ver. „Haerlem". Ik kan U dan mededelen dat op de zo juist gehouden ledenvergadering het bestuurs-voor- stel U te benoemen tot Ere-voorzitter van onze Vereniging met algemene stemmen is aangenomen, en daar U mij bij mijn bezoek reeds toegezegd hebt een dergelijke benoeming gaarne te zullen aanvaarden, behoef ik U dus niet meer te vragen of U deze benoeming wilt accepteren. Ik kan U moeilijk gelukwensen de tijd zal dit moeten leren maar wel kan ik U de verzekering geven dat onze vereniging buitengewoon vereerd en verheugd is wederom een Ere-voorzitter te mogen bezitten. Reeds in het jaarverslag van 1904 las ik dat de toenmalige burgemeester, Jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, Ere-voorzitter was en al zijn opvol gers hebben steeds deze functie bij onze vereniging willen vervullen. De faam is U reeds vooruit gegaan dat wij een Burgemeester bezitten, die voor historische zaken ook interesse heeft, en daar een der hoofddoelstellingen van onze Ver. is, de belangstelling voor de historie van Haarlem aan te wakkeren en te bewaken het historisch bezit van Haarlem, ligt hier al een terrein van samenwerking. Als Ere-voorzitter kunt U ook de bestuursver gaderingen bijwonen, veel interessante zaken komen daar ter sprake, en ik hoop dat Gr een enkele maal de Maandagavond kunt vrijmaken. U behoeft niet bevreesd te zijn dat door ons de Grote Markt en al wat daarmede samenhangt aangesneden zal worden wel bewust hebben wij ons van dat probleem gedistancieerd, daar dit allereerst een economisch vraagstuk is. J.l. Donderdag zag ik U in gezelschap van de Gemeente

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 12