133 straat 16, dat thans nog door de bewaarder van het Boskan toor bewoond wordt. Sedert 1753 konden echtgenoten samen op één nummer worden ingeschreven, zelfs als een van beiden ouder dan 40 jaar was, maar dan moesten de jaren daarboven extra bijbe taald worden. Als men valse opgave bleek te hebben gedaan wat betreft leeftijd of gezondheid, werd men van alle rechten, welke het lidmaatschap bood, vervallen verklaard. Openge vallen plaatsen werden door de Bestuurders om beurten ver vuld, die daarvoor geen geschenken e.d. mochten ontvangen. Voorkeur bij de vervulling hadden degenen, wier echtgenoot of echtgenote reeds lid was en zij die voorheen lid waren ge weest. Dit laatste gold niet voor de eerder vervallen verklaar den, maar voor hen die zich door militaire of zeedienst of om andere redenen buiten Haarlem hadden begeven, en weer te ruggekomen waren. De contributie van een lid bedroeg reeds van de aanvang af 1 stuiver per week, gelijk nu nog het geval is; alleen was aan vankelijk bepaald, dat men de eerste 13 weken 2 stuivers per week had te betalen, daar eerst na 13 weken het recht op be grafenisuitkering inging. De uitkeringen bij de begrafenis van een lid hingen af van de grootte van het kapitaal van de bos. In 1736 varieerden deze daarom tussen 30,bij een kapitaal van ƒ400,— tot ƒ600,— en 65,— bij een kapitaal van ƒ4000,— tot/6000,—in 1753 was de uitkering al verhoogd tot 100,— bij kapitaal van 14 000,— tot 18 000,—. Op deze manier kwam men onder normale omstandigheden vrij goed rond met de ilnantiën, want boven de 100, uit kering ging men niet en het batig saldo werd belegd. De rente daarvan en wat jaarlijks verder overbleef werd zelfs in de maand december aan de leden uitgedeeld, die bepaalde tijd lid van de Beurs waren geweest. Wanneer het kapitaal echter beneden 1000,daalde, moest door ieder lid 1 stuiver be taald worden bij ieder sterfgeval, totdat er weer 2000, in kas was. In 1748 werd bepaald, dat als een lid stierf, dat door een armkantoor gealimenteerd werd of wiens kinderen in een

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 135