137 - hoofden der menigvuldige werkzaamheden, welke tot de ad ministratie van het capitaal der Beurs vereischt worden", aan vankelijk ieder kwartaal na de verplichte aflegging van reke ning en verantwoording (waarnaar vermoedelijk niemand kwam luisteren), later maandelijks of zo vaak het nodig werd geacht. Tevens werd een Notulenboek bijgehouden, aanvan gende 6 november 1806, toen tot de afzonderlijke vergaderin gen der Bestuurders werd besloten en ook tot verhoging van het bedrag voor het schoonhouden der kamer, welke nu meer gebruikt zou worden. De bewoner (bewaarder) zou tevens als bijdrage in de personele belasting/ 15,ontvangen en wel als gift op Kerkmis (1ste zaterdag in juli) en Nieuwjaar (1ste zaterdag in januari). Andere moeilijkheden gaven de achteruitgang der finantiën in deze benarde tijden, waardoor de begrafenisuitkeringen niet hoger konden stijgen dan/70,Daarbij kwam de drei ging van de tiërcering der Staatsschuld, welke na de annexatie van ons land bij het Franse keizerrijk in 1810 een feit werd. Reeds in 1807 (30 november) hadden de Bestuurders toenade ring gezocht tot andere algemene bossen, de Vrijwillige Liefde Compagnie en de Broederlijke Liefdebeurs, om te spreken over een gezamenlijk request aan de overheid, ten einde het moge lijk te maken, dat men een bijzondere classificatie voor nieuwe leden zou kunnen instellen, zoals dat bij de Warmoeziersbos het geval was. Blijkbaar zijn de andere bossen daarop niet in gegaan. Een tweede aanschrijven van 30 juli 1810, waarin deze zinsnede voorkwam: „Waarlijk, bestuurders en vrienden, er is mogelijk geen volk, dat meerder op een goede en ordente lijke begraafnis gesteld is als den Hollanders", beoogde het- zelde doel. Men betreurde het, dat de leden die het meeste geld aan de bos hadden betaald naar rato het minste zouden profiteren, doordat de uitkeringen in bedrag waren verminderd. Op 30 Augustus 1811 werden de Bestuurders van de Vrij willige Liefdebeurs ontboden bij de Maire van Haarlem, om dat zij afzonderlijke vergaderingen hielden, de laatste jaren geen jaarstaten hadden ingeleverd en gelden hadden belegd in onderlinge obligatiën zonder toestemming van de overheid,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 139