11 Archivaris en de Adjunct-archivaris een rondgang door het oude deel van Haarlem maken en hoewel mij gevraagd was of een bezoek aan de Hoofdwacht ook mogelijk was, wilde ik niet alleen recipieren, maar hoop dat Maandag 10 november het gehele bestuur aanwezig kan zijn om U te ontvangen en ons mooie gebouw te tonen. Een ere-ketting of een insigne opspelden kan ik niet doen, laat ik dus volstaan U nogmaals hartelijk welkom te heten als een der onzen en hiermede verklaren dat U als Ere-voorzitter van onze vereniging geinstalleerd bent". In een geestig dankwoord gaf de Heer De Gou uiting aan zijn speciale belangstelling voor cultuur-historische waarden. Ónze nieuwe Ere-voorzitter stelt ook veel prijs op een goede samenwerking tussen onze vereniging en het Gemeente bestuur. Het is hier zeker op zijn plaats om met vreugde te vermel den dat onze nieuwe Burgemeester de buitenplaats „Zomer- lust" aan de Wagenweg tot zijn privé-woning heeft uitgeko zen. Dit pand, dat met afbraak werd bedreigd, zal nu niet alleen behouden blijven, maar tevens een waardige bestem ming verkrijgen. Een andere bestuurswisseling betreft het secretariaat. Na dit drie en een half jaar op uitstekende wijze te hebben vervuld, heeft ons bestuurslid Wiegel zich wegens zijn drukke bezig heden en verschillende andere functies genoodzaakt gezien deze taak neer te leggen. In de op Dinsdag 17 juni 1969 ge houden algemene ledenvergadering is hij als secretaris afge treden, doch gelukkig als lid van ons bestuur aangebleven. Het secretariaat is overgenomen door het bestuurslid ir. H. A. Breuning. Verder werden de periodiek aftredende bestuursleden Jhr. F. W. A. Beelaerts van Blokland, P. A. Dijkema en Th. Hoog bij acclamatie herkozen. Deze jaarvergadering is gehouden in de hal van het tot Raadhuis uitgebouwde voormalige Bloemenheuvel, waar onze vereniging de gast is van het Gemeente-bestuur van Bloemen- daal. De Burgemeester, mr. D. H. Peereboom Voller, spreekt

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 13