142 wone jaarlijkse bijeenkomst met de vrouwen staat geboekt, welke, zoals uit het verslag van de verzorgingscommissie op de volgende vergadering van 2 maart blijkt, gepaard ging met een maaltijd, waarvoor 60,was uitgetrokken. De afschaf fing van de boeten voor kleine misslagen, waartoe men op 5 augustus 1845 besloot, heeft evenmin stand gehouden, daar juist deze het boetepotje in goede staat hielden. In 1841 werd de vergaderkamer in het oude huis vergroot en ging men een Engelse lamp in plaats van kaarsen gebruiken. Op 17 november van dat jaar werd één der bestuurders aange steld tot boete-ontvanger. Sedert 1860 is deze taak opgedragen aan het jongste bestuurslid, dat aanvankelijk de minder pret tige benaming van „beul" kreeg, wat in de 20ste eeuw veran derd is in „veulen", beter overeenstemmend met de jeugdige leeftijd (in dienstjaren) van deze functionaris. Zijn zorg ging echter niet over het z.g.n. „honorarium" van het Bestuur, waarover de schatmeester het beheer voerde, die sedert 1 april 1852 administrateur werd geheten. Hij moest ieder kwartaal rekening en verantwoording afleggen van dit honorarium en de inschrijfgelden, die aan het Bestuur waren toegelegd bij aanvullende bepaling van 1 juni 1854. Op 9 oktober 1851 werd besloten de secretaris een salaris van 52,per jaar toe te kennen, ingaande 1 december van dat jaar. Een instructie voor de secretaris werd vastgesteld, nadat dit alles geregeld was in het „Reglement van het Bestuur voor de administratie en het beheer der werkzaamheden" van 1 april 1852. De secretaris was verplicht elke zaterdagavond bij de inning der contributie aanwezig te zijn en werd steeds voor 3 jaar benoemd. Slechts tegen een boete van 3,kon een bestuurder een hem opgelegde taak weigeren. Het Be stuursreglement van 11 oktober 1860 regelde nog nader de bij dragen en boeten der bestuursleden en de orde der vergaderin gen. De ouderdom in bestuursjaren speelde reeds in 1843 een grote rol, want toen werd op 9 november bepaald, dat bij ver gaderingen en maaltijden de bestuurders naar ouderdom van dienstjaren aan tafel zouden zitten. Geheel anders was het Reglement, dat gearresteerd werd in

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 144