-12- woorden van welkom, waarbij hij er op wijst dat de historie van Kennemerland het Gemeente-bestuur van Bloemendaal na aan het hart ligt, maar dat ook de hedendaagse en toe komstige ontwikkeling de aandacht moeten hebben. Na slui ting van het huishoudelijke gedeelte bekijken de aanwezigen met veel belangstelling de in de kelder tentoongestelde archi valia, prenten en prentbriefkaarten. Deze collectie, verzorgd door de Heer G. Van Eek, geeft een duidelijk beeld van de historische ontwikkeling van Bloemendaal. Tenslotte wordt genoten van een zwart-witfilm over de voormalige tram Amsterdam Haarlem Zandvoort, ge titeld Tram-weg" en een mooie kleuren film van de Bloemen meisjes van Haarlem in 1967, beide gebracht door de Heer C. W. Mandersloot. Lezingen en excursies 20januari: Dr. C. A. Van Swighem, Hoofd van de Afd. Beschrijving bij de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg, spreekt voor ons over: „Verleden en toekomst van Haarlem binnen de singels, bouwkundig bekeken", toegelicht met licht beelden in kleur van Haarlemse stadsgezich ten. Op boeiende wijze benadrukt de deskun dige spreker het belang van een gaaf en ver antwoord stadsbeeld. De moeilijkheden in ver band met het heden ten dage snel evoluerende maatschappelijke gebeuren, maar ook de mo gelijkheden, welke zich gelukkig nog voordoen, worden op heldere wijze uiteengezet. 3 maart: In een causerie over: „De Grote of Sint Bavo- kerk in verleden, heden en toekomst" wekt ons bestuurslid mr. H. E. Phaff, die vroeger vele jaren geijverd heeft voor de restauratie van het Haarlemse Stadhuis, onder het motto „de stenen breken" op voor steun aan het herstel van dit grootste en belangrijkste monument van Haarlem. Zijn welsprekend betoog illus-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 14