155 besloten tot de naam „Uno Animo". Slechts kort heeft de vereniging zo geheten, want reeds in de volgende vergadering betoogt de voorzitter uitvoerig „dat die naam niet kan worden behouden" de reden hiervan vermelden de notulen niet waarna hij voorstelt deze te wijzigen in de toepasselijke naam „de Bloem van Kennemerland", hetgeen aller instemming heeft. In de aprilvergadering vond ook de vaststelling van het reglement plaats, dat later zou worden herzien in de vergade ring van 23 mei 1862. De vereniging was samengesteld uit ereleden, gewone leden, buitengewone leden en donateurs. De gewone leden moesten de leeftijd van 18 jaren bereikt hebben en in de gemeente Bloemendaal wonen, de buitengewone leden zouden buiten de gemeente gevestigd zijn, terwijl men om donateur te wezen aan leeftijd noch woonplaats gebonden was. De contributie voor de gewone leden werd bepaald op f 5,'s jaars, in twee halfjaarlijkse termijnen te voldoen, op 2,50 voor een buiten gewoon lid en op minstens/8,per jaar voor een donateur. Zij hadden op vertoon van het diploma toegang tot de ten toonstellingen. Volgens het oorspronkelijke reglement werden de bijeen komsten in den regel maandelijks op de eerste woensdag ge houden, maar in het in 1862 gewijzigde reglement luidt het desbetreffende artikel„De bijeenkomsten zullen van septem ber tot en met april maandelijks omstreeks den tijd van volle maan gehouden worden". Men bedenke dat straatverlichting in de gemeente nog onbekend was Het verenigingsjaar ving aan 1 april en eindigde 31 maart. De kosten van vergaderingen en tentoonstellingen moesten uit de opbrengst der contributies gevonden worden. Een lid van het bestuur dat op het openingsuur van een vergadering niet aanwezig was, moest een boete van 0,25 betalen, voor een gewoon lid was dat ƒ0,10. Een jaar later trachtte men de boetebepaling op te heffen, hetgeen echter niet gelukte. Tot commissarissen belast met de algehele regeling der ten toonstellingen benoemde het bestuur de volgende leden: F.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 157