157 vereniging. Men hoopte dat die tot samenwerking bereid zou zijn. Natuurlijk zal deze zaak door het bestuur van de Bloem wel ampel zijn besproken. Helaas zijn in de notulenboeken van bestuurs- en ledenvergaderingen geen discussies over be handelde onderwerpen opgenomen. Dus ook over deze zaak niet, slechts het antwoord, gedateerd 24 mei 1860, aan de Haarlemse Commissie komt erin voor. Het bevat de medede ling dat de voorgestelde samenwerking van het Haarlemse ge nootschap met het Bloemendaalse, vooral na lezing van het toegezonden concept-reglement, „zooveel belangrijke bezwa ren heeft ontmoet, dat het bestuur eenparig heeft gemeend zich tegen een dusdanige vereeniging te moeten verklaren". Na dit korte en zeker teleurstellende antwoord ondernam de Haarlemse vereniging geen pogingen meer om met de Flora van Noordwijk onderhandelingen aan te knopen. In de algemene vergadering van de Bloem in de maand juni 1860 benoemt men op voorstel van het lid A. Roozen een commissie die voorlichting zal geven in het broeien van bloembollen. Nog in dezelfde maand stelt deze haar rapport samen, dat in de juli-vergadering besproken wordt. Tot boden worden aangenomen de gemeente-veldwachters Jan Knijp en Jan Neger, op een jaarwedde van/7,50 elk. Ook gaat men gebruik maken van de diensten van het Overveense schoolhoofd J. J. van der Stok, waarschijnlijk voor het schrij ven van getuigschriften en soortgelijke werkzaamheden. Bestuur en commissarissen hadden al aan de leden het pro gramma aangeboden voor de in maart 1861 te houden ten toonstelling met vermelding van de door bestuursleden, leden en commissarissen uit te loven prijzen: een zilveren medaille ter waarde van 2515,— en 10,— of een getuigschrift. Door 7 leden werd een medaille toegezegd, terwijl voorzitter Lonbar Petri zich bereid verklaarde gratis de getuigschriften te leveren. Het reglement van de a.s. tentoonstelling werd goedgekeurd en bepaald dat deze van zaterdag 16 t/m dinsdag 19 maart 1861 zou gehouden worden. Van de Bloemendaalse gemeenteraad had men daarvoor de beschikking gekregen over het schoollokaal te Overveen bij het gemeentehuis gelegen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 159