13 treert hij met vele mooie kleurendia's naar historische afbeeldingen in het Gemeente-ar chief, schilderijen in het Frans Halsmuseum en moderne foto's. 28 april: De Adjunct-Archivaris van het Gemeente archief, drs. J.J- Temminck, secretaris van de redactie van ons jaarboek, geeft ons de pri meur van zijn lezing „Zeven eeuwen Haarlem in één uur". In mei houdt hij deze lezing voor de Heemkenniskring „West" van de Vereni ging voor Heemkennis „Ons Amsterdam" ter voorbereiding van een bezoek van deze kring aan onze stad op 10 mei 1969. Op beknopte wijze brengt de spreker aan de hand van mooie dia's naar afbeeldingen uit het Ge meentearchief de ontwikkeling van Haarlem gedurende zeven eeuwen in herinnering. 24 mei: De traditionele Luilak-wandeling gaat naar het welverzorgde en fraaie aangelegde terrein van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort, waar de directie onze leden op gulle wijze gastvrijheid verleent. De leden genieten van de mooie lanen, een kwekerij, de oude buiten plaats Meerenberg met een gaaf koetshuis en de schilderachtige waterpartijen. Bovendien worden zij rondgeleid door de Heer A. Jonker langs de zeer interessante tentoonstelling over de geschiedenis van het terrein en het zieken huis, welke op diens initiatief in het moderne gebouwencomplex is ingericht. Als dank voor de genoten gastvrijheid biedt ons bestuur ter aanvulling van deze expositie een door ons bestuurslid Wiegel verworven jaar gang 1897 van het maandschrift „Woord en Beeld" aan, waarin een uitvoerige beschrijving van het gesticht „Meerenberg" te vinden is. Tenslotte wordt genoten van de koffie, geser-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 15