158 De eerste tentoonstelling van de Bloem kan zeker geslaagd worden genoemd. Het geheel maakte op de bezoekers een zeer verrassende indruk, zo werd gezegd. Op een der voornaamste dagen bezochten ondanks minder gunstig weer 600 per sonen de expositie van bloeiende bolgewassen en planten. Ver kocht werden 725 toegangskaartjes a ƒ0,25. De eerste com missie van beoordeling der inzendingen bestond uit de heren P. van Velsen Fzn. te Schoten, H. D. Kruseman en J. H. Krelage, beiden te Haarlem en J. Preijde en N. Roozen te Heemstede woonachtig. Ook bij volgende tentoonstellingen heeft men voor een dergelijke commissie steeds deskundige vakgenoten uit Haarlem en omgeving aangezocht. De secreta ris van de vereniging, de heer Ter Hoffsteede, stond de com missie in de uitvoering van haar taak steeds terzijde. Aan een groot aantal inzendingen kon een bekroning worden toege kend.4 Na afloop van de expositie werd aan de juryleden door de vereniging een diner in logement Van ouds het raadhuis aangeboden; voor eigen rekening konden ook de leden aan deze maaltijd deelnemen. De uitreiking van medailles en ge tuigschriften geschiedde tijdens een algemene vergadering in het najaar, eveneens in bovengenoemd logement. Het eerste verenigingsjaar 1860/61 was volgens de rekening Foto. 5. Zilveren medaille in 1861 toegekend aan Gebrs. Eldering te Overveen voor 10 verschillende soorten bloeiende vroege tulpen. (In het bezit van de firma W. J. Eldering Zoon N.V. te Sassenheim).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 160