- 159- en verantwoording niet ongunstig; de inkomsten bedroegen 807,55 en de uitgaven 608,03^, zodat er een batig saldo van 199,51J was. Uitgenomen het verenigingsjaar 1862/63, dat een tekort van 11,50 opleverde, heeft de vereniging verder geen nadelige saldi gekend. Aan het einde van 1861 telde de vereniging 80 leden, allen ingezetenen der gemeente. Aan het programma voor de volgende tentoonstelling wilde men enige uitbreiding geven en wel door de gelegenheid open te stellen om in twee verschillende klassen naar de prijzen te dingen; de eerste klasse zou bestaan uit hen, die grote hoeveel heden en de tweede klasse uit hen, die kleine collecties wensten in te zenden. Voor deze tweede expositie bleek grote belangstelling te be staan. Niet minder dan 23 bestuursleden, commissarissen en leden stelden er een medaille voor beschikbaar. Leverancier van de medailles was evenals vorig jaar ook nu weer de Haar lemse firma W. Voet en Zoon, ditmaal voor een bedrag van 360,Voorzitter Lonbar Petri loofde bovendien een prijs uit een voorwerp ter waarde van 10,voor het fraaiste bouquet levende bloemen, vervaardigd door „eene dame- huisgenoote" van een der leden. De tentoonstelling 1862 van 15 t/m 18 maart gehouden, vond niet in het Overveense schoollokaal plaats, maar in een hulpgebouw nabij school en gemeentehuis. Het te verwachten aanzienlijke aantal inzendingen vroeg om een grotere exposi tieruimte, vandaar dat aan P. Rijnierse en Zoon was opge dragen een hulpgebouw te maken voor een aannemingssom van/130,vermeerderd met een bedrag van/80,53| voor bijkomende werkzaamheden. Voor plaatsing van het gebouw tje huurde men van de weduwe Van der Veldt een stukje grond voor 25,De benodigde spiegels zestien stuks leverde de Weduwe H. P. Nijborg en Zoon te Haarlem voor een bedrag van 60,Ontwerper en uitvoerder van de expositie was de heer M. W. Bijvoet, die later daarvoor terecht een medaille le klasse ontving. Over deze fraaie tentoonstelling lezen we in het gemeente verslag 1862: „De schoone gewassen die daarop werden in-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 161