161 langstelling van het publiek groot genoemd kon worden, was zij toch minder dan in het jaar ervoor, dit keer bezochten 1100 personen de expositie. In 1863 werd het aftredende bestuur herkozen. Om het werk van de vereniging te bevorderen besloot het bestuur aan de ingezetenen een circulaire te zenden om hen op te wekken als buitengewoon lid toetetreden. Als gevolg daarvan meldden enkelen zich als buitengewoon lid aan. Onderwerp van ernstig beraad vormt het schrijven in april 1863 ontvangen van de Kon. Ned. Maatschappij tot aanmoe diging van Tuinbouw te Rotterdam. De Maatschappij is van plan om met andere vaderlandse verenigingen van land- en tuinbouw in 1865 in een van de grote steden van Nederland een gemeenschappelijke tentoonstelling te houden van horti cultuur en nodigt voor een bespreking van dat plan ook 2 leden van de Bloem uit. Het blijkt dat velen van hen voor deelne ming aan die gemeenschappelijke tentoonstelling voelen. Als afgevaardigden voor die bespreking worden derhalve gekozen de heren J. H. Bijvoet en F. van Velsen Pzn. en als plaatsver vangers G. A. Eldering en A. M. A. Bijvoet. Voor reis- en ver blijfkosten mogen zij in rekening brengen 8,per hoofd wanneer hun tegenwoordigheid één dag en 13,als die twee dagen op de algemene vergadering vereist wordt. Vooraf zul len zij met de Flora van Noordwijk en de Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur te Haarlem overleggen op welke wijze de belangen der bloembollencultuur het beste gediend kunnen worden. In de ledenvergadering van 30 september 1863 brengt de heer Bijvoet verslag uit van de vergadering in Rotterdam. Hij deelt mede dat de tentoonstelling te Amsterdam zal worden gehouden en wel in de maand maart met het oog op de bloei tijd van de bloembollen. De kosten ervan worden begroot op ƒ10.000,a 12.000,—. Deze moeten in de eerste plaats ge vonden worden uit bijdragen van de deelnemende ver enigingen en mochten die niet toereikend zijn, uit giften van vermogende belangstellenden. Besloten wordt dat de Bloem/150,in de kosten zal bijdragen en verder voorge-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 163