162 steld dat enige inzendingen op naam der vereniging de Bloem van Kennemerland op de tentoonstelling gedaan zullen wor den. Breedvoerig wordt het al of niet houden van de plaatselijke tentoonstelling in 1864 besproken. Het ledental der vereniging was gedaald en de lust tot inzenden in 1863 niet zo groot ge weest als in de eerste jaren. Meer inzendingen achtte het be stuur dan ook noodzakelijk. Gevraagd naar het standpunt der aanwezige leden verklaren 22 vóór en 2 tegen het houden ener tentoonstelling te zijn. Om de mededinging aantrekkelijker te maken wordt voor het eerst een gouden medaille uitgeloofd, ter waarde van 30,toegezegd door Gebrs. Bijvoet. De zilveren medailles ter waarde van 20,10,en ƒ5, voor zover die door de vereniging zijn uitgeloofd, kunnen nu ook in geld aan de bekroonden worden uitgekeerd. Deze keer leverde P. Rijnierse en Zoon de tent voor ruim ƒ192,bijkomende kosten inbegrepen. Standplaats van het gebouw was ook nu weer het aardappellandje van de bleker G. van Kessel aan de Bloemendaalseweg. De tentoonstellings- dagen waren van 12 t/m 15 maart 1864. De jury kon aan 29 inzendingen een bekroning toekennen, waaronder de gouden medaille en 22 zilveren. Hoewel het weer minder gunstig was, bezochten toch nog ruim 900 personen de expositie. Het ge meenteverslag 1864 spreekt „van de voortreffelijkheid der in zendingen en hoe die door velen dan ook hogelijk werden ge roemd". Later zou blijken dat deze vierde tentoonstelling de laatste is geweest die de Bloem in Overveen heeft gehouden. In 1865 vond we schreven er reeds over immers in Amsterdam de grote internationale Tuinbouwtentoonstelling plaats en veel leden van de Bloem dongen daar naar de uit geschreven prijsvragen mede en ontvingen er bekroningen op hun hyacinten- en tulpeninzendingen. Deze tentoonstelling is zowel voor deelnemers als bezoekers ook in ander opzicht een uitzonderlijke gebeurtenis geweest. Zij werd namelijk gehou den in het nieuwe Paleis voor Volksvlijt op het Frederiksplein, Sarphati's schepping, dat een jaar tevoren, op 16 augustus door prins Frederik officieel geopend was. Juist in deze maand

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 164