164 in breder verband gewenst. Verschillende leden hadden al in de zestiger jaren deelgenomen aan inzendingen op tentoon stellingen van de Algemene Vereniging van Bloembollencul tuur te Haarlem en met succes. Ook in volgende jaren zou dit het geval zijn. Men kan zich voorstellen dat de gang van zaken ten aanzien van de Bloem van Kennemerland voor de voorzitter, de heer Lonbar Petri, teleurstellend geweest moet zijn. De laatste be richten in de gemeenteverslagen, die naar men mag aannemen aan hem als burgemeester-secretaris kunnen worden toege schreven, doen dit vermoeden. Gedurende zijn ambtsperiode bevatten die jaarverslagen veel gegevens over de bloemisterijen in de gemeente, juist ook over de bloembollencultuur. Zij be helzen mededelingen over weersgesteldheid in verband met de resultaten aangaande de bollenteelt, over opbrengsten der z.g. groene veilingen en geschatte waarde van de buitenlandse ver zendingen enz. Uit dit alles is de gevolgtrekking te maken dat hij de bloembollencultuur niet slechts als van bijzonder groot belang voor de gemeente achtte, maar dat hij die zelf een warm hart toedroeg. In het gemeenteverslag over 1879, waarschijnlijk het laatste dat onder het burgemeesterschap van de heer Lonbar Petri opgesteld werd, komen onder het desbetreffende hoofdstuk de volgende zinnen voor: ,,In het belang van den tuinbouw en wel meer bepaald van de bloembollenteelt werd in den loop van 1879 alhier gevestigd eene afdeeling Overveen-Bloemen- daal van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, wier zetel Haarlem is. De ingenomenheid van deze nieuwe in stelling bleek al dadelijk zeer groot te zijn, daar na een kort stondig bestaan de afdeeling reeds 93 leden telde. Voor den bloei van den onderwerpelijken tak van nijverheid, zoo hoogst belangrijk in deze gemeente, verwacht men daarvan goede vruchten". De vestiging van de plaatselijke afdeling op 28 februari 1879 was het gevolg van de reorganisatie van de Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur. Het bestuur was hiertoe over gegaan omdat het ledental sterk was gedaald en het voor ver der verval vreesde. Oorzaak ervan was hoogstwaarschijnlijk

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 166