15 stel reeds gedeeltelijk voltooid is, met grote be langstelling bezichtigd. Interessant is het te zien hoe vanuit een kleinere kern deze kerk door latere uitbreiding en verandering ge groeid is tot haar huidige vorm. Het volgende doel is de merkwaardige en typisch ingerichte voormalige schuilkerk, „On ze Lieve Heer op Zolder", thans Museum Amstelkring, waar de Heer J. W. M. Staal een beminnelijke en zeer capabele gids blijkt te zijn. De lunch wordt gebruikt in Krasnapolsky. In aantal versterkt door meerdere leden, die geen gelegenheid hadden de ochtend-excursie mee te maken, wordt om half drie het Konink lijk Paleis betreden. De rondleiding vindt plaats in twee groepen, resp. onder leiding van Mevr. Van Dijk, de echtgenote van de Inten dant en van de Opzichter, de Heer Perfors. Van de zorgvuldig gerestaureerde en groten deels met empire meubels en talrijke kunst werken ingerichte, waarlijk vorstelijke zalen en vertrekken wordt zeer genoten. Van dit oor spronkelijk voor Stadhuis bestemde bouwwerk van Jacob Van Campen, typisch voorbeeld van Nederlands Klassicisme, en van de daarin aanwezige beeldhouwwerken van Artus Quel- linus en diens belangrijkste medewerker Rom- bout Verhulst, zullen de deelnemers onverge telijke indrukken behouden hebben. Een woord van warme dank aan ons bestuurs lid, H. B. E. Warnaars, die deze excursie uit stekend heeft voorbereid, is hier op zijn plaats. 3 november: „Hoe een Meniste Vrijage aanleiding tot een boek werd, 17851817" wordt op geestige en vlotte wijze voorgedragen door Mej. dr. I. H. Van Eeghen, Adjunct-Archivaris Gemeente-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 17