183 - dikwijls daar voor het raam zitten. Aan het Floraplein, dat toen nog Florapark heette en waar ik zelf op nr. 19 woonde, heb ik Heyman en v.d. Vegte gekend. In het Jaarboek 1966 trof ik op de bladzijden 90 en 116 mijzelf als schooljongen terug, echter per abuis aangeduid met de naam van mijn broer, Kees Wolterbeek. Dit moet zijn David Wolterbeek. Dat mijn broer Kees, die 2 jaar jonger was dan ik, meer in de herinnering van de schrijver opkwam, is begrijpelijk. Hij was een veel beter sportsman dan ik. Bij de laatstgenoemde afbeelding kan ik nog enkele aanvullingen geven. De twee jongens links boven waren Herrmann (zijn voornaam herinner ik mij niet) en Wim van Oorde. Gerke was ten rechte H. G. Gerke, zoon van een bekende dokter in Zand- voort. Het meisje tussen Jan Schippers en mij was Aurelia Posthumus. Heshuizen heette Gerrit van zijn voornaam en Tideman heette Dolf. De eerste geheel links op de onderste rij is Haeseker, van de beide andere onbekenden op de onderste rij herinner ik mij de namen niet, hoewel ik hun gelaatstrekken wel herken. Ook de beschrijving van de school van Hubregtse is zeer goed. Vele trekjes zoals "Hupie's hoed, fort Chabrol, de vecht partijen met het Keizerrijk, het snoepwinkeltje van Dove Ka enz. zijn uitstekend getypeerd. Zo ook de onderwijzers. Koning, die ik in de 5e klasse had en die altijd zei: „Zit niet zo te snurken", mis ik. In de 3e klasse had ik Visser, in de 4e Meerburg en in de 6e Eikelenboom, aan wie ook ik prettige herinneringen behouden heb. J. D. Wolterbeek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 185