16 lijke Archiefdienst van Amsterdam. In haar betoog vlecht spreekster ook Haarlemse toe standen en gebeurtenissen in en bij haar dia's toont zij een beeld van de Grote Markt, waar op de Vrijheidsboom geplant is. De lezing van haar boek, „Meniste Vrijage", moge de leden warm worden aanbevolen. 10 december: Mevrouw E. P. Polak-De Booy vestigt in een geestige en boeiende voordracht over „Nieuwe gegevens uit oude archieven" op het belang dat „familie-archieven" voor de culturele en economische geschiedenis van ons Vaderland kunnen hebben. Zij staat aan het hoofd van het Centraal Register van Familie-archieven, dat enige jaren geleden is opgericht om door re gistratie en adviseren van de eigenaars te voor komen dat vele particuliere verzamelingen ge vaar lopen verloren te gaan. Ontvangst en rondleidingen van leden van aanverwante verenigingen 10 mei: Bezoek van leden van de Heemkenniskring „West" van de Vereniging voor Heemkennis „Ons Amsterdam". 7 juni: Bezoek van leden der Vereniging „Die Haghe". 18 september: Rondleiding in het Frans Halsmuseum van deelnemers aan het te Haarlem gehouden Con gres van de Nederlandse Vereniging van ex- politieke gevangenen. 25 oktober: Bezoek van leden der Vereniging „Oud-Mon- nikkendam". Restauratiefonds Aan de Directeuren van Teyler's Stichting is op hun ver zoek een subsidie van f 900,toegekend voor het plaatsen van een nieuwe hardstenen paal in de reeks, welke onderling met kettingen verbonden, de erfafscheiding langs de straat van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 18