17 Teyler's Hofje markeert en verder tot het in juiste kleuren op schilderen van Teyler's wapen, het vergulden van des stichters naam en van het jaartal 1785 in het frontispice van dit hofje. Bijdragen aan restauratie Uit onze verenigingskas hebben wij f 25,gegeven als steun voor de restauratie van de Oude Kerk te Noordwijk- Binnen op grond van de overweging dat deze plaats zo dicht grenst aan het gebied, waarnaar de belangstelling en zorg van onze vereniging uitgaan, dat deze bijdrage t.b.v. het behoud van een uit kunst-historisch oogpunt zo waardevol kerkje, dat dringend herstel behoeft, verantwoord is. Aan de Stichting Diogenes hebben wij zolang onze mid delen zulks toelaten een jaarlijkse donatie van 100,toe gezegd, in verband met de eerste restauratie, n.l. van het pand Groot Heiligland 19, welke deze stichting onderneemt. Uitgaven der Vereniging Van de hand van ons bestuurslid, mr. C. W. D. Vrijland, is verschenen „De Rechtbank in Haarlem", waarin op aantrek kelijke en deskundige wijze dit onderwerp behandeld is. Voor de in dit boekje opgenomen illustraties werd een zeer gewaar deerde subsidie van het Anjerfonds ontvangen. Contacten met de Overheid Ook in dit verslagjaar hebben deze zich gunstig ontwikkeld, hoewel enkele teleurstellingen aanvaard moesten worden. Deels wegens vergaande verwaarlozing en deels door ge bleken onmogelijkheid tijdig een passende bestemming te vin den, moesten pogingen om de panden Overbosch en Oosten hout (Dreef 38 en 40) te behouden, falen. Ons bestuur blijft attent op kennisname van het bestemmingsplan voor het ter rein, gelegen tussen Dreef, Hazepaterslaan en Wagenweg, dat t.z.t. door het Gemeente-bestuur ter visie gelegd zal worden. Ook de koepel te Groenendaal kon wegens ernstig verval (mede volgens oordeel van de Rijksdienst voor de Monumen tenzorg) helaas niet behouden blijven. Het is wel zeer te be-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 19