18 reuren dat zelfs gemeentelijk eigendom van kunst-historisch belang op deze wijze verloren moest gaan. Des te meer verheugt het ons dat de aanleg van het Nieuwe Kerksplein op passende wijze is vernieuwd. Bij de inwijding, waarbij Uw voorzitter en secretaris aanwezig waren, viel de aandacht op enkele aan dit plein staande aardige oude huisjes, welke het waard zijn om nodig herstel te ondergaan. Ten aanzien van de speeltuin Frans Hals aan de Schoter singel, met de aanleg waarvan wij weinig gelukkig zijn, is d.d. 29 dec. 1969 van Burgemeester en Wethouders van Haarlem bericht ontvangen, dat enige verbeteringen in de aanleg zullen worden aangebracht. Op 28 augustus 1969 hebben Uw voorzitter en secretaris deelgenomen aan een bespreking ten Stadhuize over bebou wing en aanleg van het vergrote stationsplein, welke onder leiding stond van de wethouder van planologie en agglomera tie-ontwikkeling. In het resultaat van het interne beraad, dat uit deze in goede sfeer gehouden bespreking voortvloeit, zullen wij gekend worden. De kennisname van het ter visie gelegde ontwerp bestem mingsplan voor het terrein van het ziekenhuis de Deo met omgeving, gaf ons geen aanleiding tot het maken van opmer kingen. Aan de Hoofddirecteur van de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg is door ons verzocht de typisch negentiende eeuw- se panden Leidsevaart 4 en 6 en het erkervormige gebouw tussen no. 6 en het voormalige Krelagehuis niet van de Monu mentenlijst af te voeren en daarvoor geen sloopvergunning te verlenen. Blijkens een ons toegezonden kopie van een be schikking van de Minister van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk, d.d. 22 dec. 1969, is helaas niet aan ons ver zoek voldaan. Bij Provinciale Staten van Noord-Holland is door ons een bezwaarschrift ingediend tegen een onderdeel van het ontwerp Streekplan voor Zuid-Kennemerland (herziening 1970) n.l. tegen de ontworpen kruising van de Oost-West verbinding (de z.g.n. weg De Ranitz) met de Herenweg, vlak bij Huize 't

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 20