19 Manpad. Een kruising zonder verbindingen met de Herenweg zou onze bezwaren heel wat verminderen. Op verzoek van het Gemeente-bestuur van Haarlem om com mentaar op de ons gezonden ontwerp-recreatienota hebben wij met enkele opmerkingen gereageerd. De Hoofdwacht Sedert wij het medegebruik van de verdieping van ons verenigingsgebouw hebben toegestaan aan de Kring Haarlem van de Bond van Nederlandse Architecten en aan het Collége Bourguignon, wordt dit gebouw intensief gebruikt. Ons bestuur vergaderde in 1969 zes maal in de Tadema- kamer. Op Woensdag-avonden in de maand mei was de Hoofd wacht wederom voor de leden en belangstellenden openge steld. De op die avonden aanwezige bestuursleden konden meerdere bezoekers doen kennis nemen met gebouw en inte rieur en inzage geven van de boekerij. Op deze wijze en mede door ontvangst van Haarlem bezoekende verwante verenigin gen in ons verenigingsgebouw, trachten wij de Hoofdwacht in de publieke belangstelling te houden. Gaarne spreken wij onze waardering uit voor de goede zor gen aan ons verenigingsgebouw besteed door de Heer Koning daarbij trouw terzijde gestaan door zijn echtgenote die steeds aanwezig is tijdens onze bestuursvergaderingen en ook de medegebruikers goede diensten bewijst. Schenkingen Met dank aan de schenkers mochten wij het volgende in ontvangst nemen Enige foto's van het oude Haarlemse station en omgeving, alsmede een aantal negatieven van oude poorten en ingangen van Hofjes (aangeboden door de Heer J. P. Strijbos). Van de Heer H. J. Cramer: een plakboek met kranten uit knipsels over onderaardse gangen te Haarlem. Uit de nalatenschap van de Heer P. C. Wagenaar (geb. 21 maart 1884, overleden te Heemstede op 21 november 1969):

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 21