20- een aquarel van de Utrechtse schilder J. P. C. Grolman, voor stellend de Burgerzaal in het Stadhuis te Haarlem in de oude toestand o.a. met het schilderij van de reus Cajanus. Het negatief van een foto, waarop een deel van een zeld zaam type boerderij staat, gelegen aan het weggetje dat de Gravenweg met het Oranjewater verbond (toegezonden door Mevr. Vollgraff-Roes). Verder de volgende boeken en publicaties: „Een kabinet van Haarlemse Gezichten"door de heer Th. Laurentius zijn uit de collectie Th. Hoog 85 tekeningen en etsen van Haarlem en naaste omgeving, verenigd in een goed verzorgd boek, gepubliceerd. „Haarlem een stad vol torens", uitgegeven door de Stich ting Haarlems Bloei; de 37 afbeeldingen zijn naar foto's van G. H. Vetten Jr. en de tekst is van M. Sybr. Koops. „De Radio Medische Dienst van het Nederlandsche Roode Kruis voor de Scheepvaart", proefschrift van W. Steensma (toegezonden door het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis). Het jaarverslag 1969 van de Deo. Van dr. O. H. Dijkstra een overdruk van een artikel in de Nieuwe Taalgids, jaargang 1969 over DAM hek of sluit boom. Van onze voorzitter een boekje, getiteld: „Het Gerefor meerd- of Burgerweeshuis te Haarlem 13941969", dat hij ontving bij de opening van de tentoonstelling van dat Wees huis in het Frans Halsmuseum. Verdere activiteiten en besluit Gelukwensen werden door ons aangeboden ter gelegenheid van de tachtigste verjaardag op 1 september 1969 van ons oud bestuurslid A. J. M. Van Os en van de zeventigste verjaardag op 15 november 1969 van ons oud bestuurslid mej. dr. G. H. Kurtz. Het verheugt ons zeer te kunnen vermelden dat onze Voor zitter op 15 december 1969 is benoemd tot Ere-lid van de Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencul-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 22