236 en Nijverheid en wordt opgevolgd door de heer M. W. Savrij Droste. 17. Prof. Dr. R. J. Forbes neemt op de jaarvergadering van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen, die bijgewoond wordt door Prins Claus, afscheid als secreta ris. Prof. dr. A. Quispel volgt hem op. 20. In de Grote Kerk wordt een tentoonstelling geopend van voorwerpen en foto's betrekking hebbend op de restaura tie van toren en carillon. 22. Ter gelegenheid van de officiële ingebruikneming van het gerestaureerde carillon van de Grote Kerk wordt op de Markt, onder leiding van Albert de Klerk, een uit voering gegeven van Jos de Klerk's „Zo zong de gouden eeuw". 27. De gemeenteraad besluit mr. O. P. F. M. Cremers, bij zijn afscheid als burgemeester van Haarlem, de gouden erepenning der stad toe te kennen. Ingebruikneming van een zonnewijzer op de hoek van de laan van Angers en de laan van Parijs, gezamenlijk ge schenk van de gemeenteraden van Angers en Osnabrück. 30. Burgemeester Cremers, die in de loop van de maand mei afscheid heeft genomen van politie, brandweer, ambtena ren en allerlei college's, neemt tijdens een manifestatie in de Kennemer Sporthal, waaraan ca. tweeduizend Haar lemmers deelnemen, afscheid van de burgerij. Als ge schenk wordt hem een fonds aangeboden waaruit gelden geput worden voor een jaarlijkse aankoop van schilde rijen en aquarellen met voorstellingen van het Haarlem van heden, van Haarlemse kunstenaars, welke kunstwer ken aan het gemeentearchief zullen worden aangeboden. JUNI 2. De heer W. Boers, administrateur-A bij de provinciale griffie, wordt ter gelegenheid van zijn gouden jubileum in overheidsdienst benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 238