239 Spaarnwoude lag en dat de naam Haarlemmerstraatweg had, te wijzigen in Amsterdamsevaart, zoals het aan sluitend deel van de weg al heette. 5. De heer J. A. L. de Ronde, chef van de personeels- en algemene zaken bij de N.Z.H.V.M., benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 24. Ingebruikneming van het bowlingcentrum op de hoek Delftlaan-Orionweg. De panden op de hoek Jansweg-Parklaan-Nieuwe Gracht, waar het nieuwe gebouw van de AMRO-bank zal komen, worden afgebroken. Het gemeentebestuur van Heemstede ontvangt bericht dat de Kroon het uitbreidingsplan Schouwbroekerpolder heeft goedgekeurd, hetgeen betekent dat begonnen kan worden aan de bouw van een tweede Diaconessenhuis. Tegen dit bestemmingsplan was in Heemstede veel verzet geweest. 25. Bij de vaststelling van de monumentenlijst in de gemeen teraad van Heemstede wordt meegedeeld dat ,,De dorstige kuil" aan de Koediefslaan in de toekomst ge sloopt zal worden ten behoeve van een nieuwe kleuter school. 25. De directie van de N.Z.H.V.M. bericht in een brief aan de gemeenteraad dat het verlies op de exploitatie van het stadsvervoer zo toeneemt, dat overwogen wordt een aan tal stadslijnen in te krimpen. De maatschappij betreurt het,dat de gemeente geen subsidie op het tekort wil ver lenen. 29. De dagelijkse postbestelling geschiedt vanaf deze datum nog slechts één maal per dag. OKTOBER 1. Dezer dagen worden vijftig woningen aan de Rozen- prieelstraat, Van Marumstraat en Tulpenstraat gesloopt, als begin van de sanering van het gehele Rozenprieel. De ontwerp-herziening van het streekplan Zuid-Kenne-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 241