241 - 6. Provinciale Staten benoemen de heer C. Sprey tot direc teur van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord- Holland, als opvolger van ir. W. H. van Marle. 8. De gemeenteraad besluit in te stemmen met het voorstel van B. en W. voor wat betreft de regeling met architect C. W. Royaards wegens beëindiging van diens bemoeie nis met de restauratie van het stadhuis, alsmede de be noeming van prof. ir. C. Wegener Sleeswijk, aan wie opdracht wordt verleend een schetsontwerp voor de restauratie te maken. 10. Wethouder W. van Liemt slaat de eerste paal voor het centrum van zestig winkels in Schalkwijk, dat in het na jaar van 1970 grotendeels gereed zal zijn. Ingebruikneming van het gemeenschappelijk filiaal aan het Van Zeggelenplein van de Stadsbibliotheek en de Stichting Katholieke Openbare bibliotheek. Een door een ambtelijke commissie opgestelde ontwerp- recreatienota wordt aan het gemeentebestuur aangebo den. Begin van de viering van het vijftig-jarig bestaan van de Hogere Technische School (vroeger M.T.S.) met onder meer een tentoonstelling van projecten betrekking heb bend op het onderwijs op de Grote Markt. 24. Alle huizen en gebouwen, waaronder twee hofjes en hotel St. Jan, tussen Jansweg, Lange Molenstraat, Kruisweg en Lange Herenstraat zijn afgebroken. Voorlopig zal het ter- reip gebruikt worden als parkeerplaats. 29. De gemeenteraad aanvaardt een preadvies van B. en W. over verkeersregelingen in de binnenstad en het weer in richten van een beperkte parkeergelegenheid op de Grote Markt. De moeilijkheden bij Brinkmann en andere be drijven aan de Grote Markt zijn onder meer oorzaak van dit gedeeltelijk terugdraaien van eerdere maatregelen. Door een groot deel van de bevolking wordt dit weer toe laten van auto's betreurd, gezien de ingezonden stukken in de dagbladen. 31. H.M. de Koningin brengt een bezoek aan het Coen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 243