242 - Cuserhuis aan de Olieslagerslaan, ter gelegenheid van het 575-jarig bestaan van dit oudste weeshuis in ons land. In het Frans Halsmuseum is een historische tentoonstelling ingericht. Er wordt een gedenkboekje uitgegeven onder de titel „Het gereformeerd- of Burgerweeshuis te Haarlem 1394—1969". NOVEMBER 1. Op zaterdagen van 1018 uur zal voortaan alle rijver- keer in de Grote Houtstraat verboden zijn. 15. De in het begin dezer eeuw gebouwde gevangenis aan de Harmenjansweg, die de laatste jaren dienst deed als ge vangenis en als huis van bewaring (2), wordt huis van bewaring, zodat Haarlem geen gevangenis meer heeft, maar twee huizen van bewaring. 28. Burgemeester mr. dr. E. de Gou koopt de villa Zomerlust aan de Wagenweg, waar hij zich na restauratie zal vestigen. Officiële ingebruikstelling van het verpleeghuis „Zuider hout" aan de Zuiderhoutlaan, voor chronisch zieken uit zuid-Kennemerland. 28. Drs. J. Ober, die wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar afscheid neemt als registeraccountant bij het P.E.N., benoemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. 29. Burgemeester mr. dr. L. de Gou stelt het vernieuwde en gereorganiseerde Nieuwe Kerksplein in gebruik. 29. Wethouder P. W. Voskuilen stelt de in het Pim Muiier Sportpark opgerichte (opblaasbare) tennishal in gebruik. DECEMBER 1. Bij Provinciale Staten zijn 12-bezwaarschriften, namens 2200 bezwaarden, binnengekomen tegen de ontwerp- herziening streekplan zuid-Kennemerland.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 244