Mr. Dr. ANTONIUS FRANCISCUS HUBERTUS SCHREURS 28 januari 18982 januari 1969 Mr. Dr. Antonius Franciscus Hubertus Schreurs was ge boren op 26 januari 1898 te Beek en Donk. Hij doorliep het gymnasium aan het bisschoppelijk College te Roermond, behaalde in Leiden zijn meestertitel en promo veerde driejaar later op een dissertatie, getiteld: ,,De autono mie van partijen in het internationaal privaatrecht". Na een korte stage in 's-Gravenhage vestigde hij zich in 1924 als advocaat en procureur bij de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem. Dit beroep heeft hij tot zijn dood uit geoefend. Van 1947 tot 1963 was Mr. Schreurs lid van de Raad van Toezicht van de Orde van Advocaten te Haarlem en van 1950 tot 1963 secretaris van die Raad. Alleen al door die taak heeft hij de balie aan hem verplicht. Daarbij komt dan nog een eveneens groot aantal jaren als lid van het Bureau van Consul tatie. Mr. Schreurs gaf bij de uitoefening van de praktijk blijk ook van zijn eigen autonomie. Hij voelde zich onafhankelijk, moest zijn eigen weg gaan en bleef zo zijn „eenmanskantoor" aan de Kruisstraat 3 handhaven. Flij deed dit met een vlotte stijl in de omgang met de medemens, voor ons „noordelingen" altijd nog iets overhoudende van de „zuiderling". Van oktober 1937 tot oktober 1963 was Mr. Schreurs Kan- tonrechter-plaatsvervanger, waarvan 19 jaar als speciale pachtrechter. Daarnaast kan worden vermeld zijn 18 jaar zitting hebben in de Haarlemse Gemeenteraad voor de K.V.P. met driejaren wethouderschap, en ten slotte onder meer zijn lidmaatschap van de commissie van beroep voor de r.k. scholen in het Dekanaat Haarlem en secretarisschap van de St. Vincentius- vereniging.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 27