30 tende macht werd ontnomen. Onmiddellijk na de tweede we reldoorlog, in mei 1945 aanvaardde hij deze werkzaamheid opnieuw totdat hij op 1 januari 1953 toen reeds in de 70 jaren, definitief aftrad. Kort daarvoor had hij het 100-jarig bestaan van de Kamer van Koophandel in de leidende functie mede gemaakt. Bij dit jubileum werd de voorzitter benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Precies driejaar latei- legde hij de directeursfunctie in zijn bedrijf neer, dus op 1 januari 1956, na een directeursschap gedurende meer dan 33 jaar. Swens was lid van de Doopsgezinde Gemeente, hij vervulde daarin echter geen functies. In zijn bedrijf vierde hij zijn zil veren jubileum en drie jaar voor zijn overlijden zijn gouden huwelijksfeest. Voorts valt nog te vermelden dat Swens zogenaamd Charter Lid was van Rotary, hetgeen betekende dat hij bij de stichting van de Rotary Club Haarlem dadelijk tot het lidmaatschap werd uitgenodigd. Behalve al het voorgaande heeft Swens ook nog een belang rijke rol gespeeld in het Haarlemse sportleven. In het nieuwste jubileumboek van de H.F.C., uitgegeven bij het 90-jarig be staan der club heeft de heer C. L. van Lennep nog over hem geschreven onder de titel: Job Swens, groot clubman. De schrijver herdenkt hem daarin als een zeer vooraanstaande figuur, zowel op het veld in de sportieve strijd als achter de bestuurstafel. Hetzelfde geldt ten opzichte van de cricketclub Rood en Wit, feitelijk de zustervereniging in de zomer van de H.F.C. in de winter. Het is bekend gebleven dat Swens eigen lijk nog meer hield van cricket dan van voetbal en dat vond ook wel enig verband met zijn mentaliteit. Voetbal, de zeer op snelheid gebaseerde tak van sport en cricket de meer bezadig de en rustige. Voetbal dat bij genomen beslissingen nog al eens tot min of meer heftige meningsverschillen leidt, cricket waar in elke beslissing ook als men het er niet mee eens is, rustig en zwijgend wordt aanvaard. Swens is in beide clubs erelid ge worden, uit waardering voor het vele werk, sportief en bestu rend, dat hij jarenlang volgens de meest sportieve opvattingen had verricht.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 32