Dr. WILLEM HENDRIK BIERMAN 5 juni 19049 april 1969 Op 9 april 1969 overleed na een langdurig met veel geduld en moed gedragen lijden Dr. W. H. Bierman, Oor-, Neus- en Keelarts te Haarlem. Op 12 april vond in alle stilte op Westerveld de crematie plaats in tegenwoordigheid van zijn familie en slechts enkele van zijn meest vertrouwde vrienden. Hoewel reeds geruime tijd het gerucht de ronde deed, dat Dr. Bierman zeer ernstig ziek was, trof zijn heengaan zijn tal rijke patiënten maar vooral zijn vele vrienden en bekenden toch als een zware en moeilijk te verwerken slag. Dr. Bierman werd geboren op 5 juni 1904 in Hilversum. Zijn eerste kennismaking met Haarlem dateert uit zijn schooltijd van 19141917 in welke periode hij met zijn ouders in het Florapark woonde. Hierna verhuisde hij weer naar Hilversum, waar hij in 1921 het eindexamen H.B.S. aflegde. In aansluiting hieraan volgde de medische studie in Leiden, waar hij in 1928 het artsdiploma verwierf. Naast zijn studie nam hij zeer actief deel aan het studentenleven en maakte zich hierin ook vele vrienden voor het leven. Zijn specialisatie tot Oor-, Neus- en Keelarts vond plaats bij Professor Kan in Leiden en bij Professor Quix in Utrecht. Hierna volgden enkele scheepsreizen met pelgrims uit het toenmalige Nederlands Oost Indië naar Mekka. Op 1 januari 1932 werd hij als opvolger van Dr. Waller Zeper benoemd tot Oor-, Neus- en Keelarts aan het St. Elisabeths of Groote Gasthuis te Haarlem, welke functie hij tot zijn overlijden vervulde. Zijn werkzaamheden werden alleen onderbroken door de militaire dienst gedurende de mobilisatie en de oorlogsdagen in mei 1940 en van oktober 1946 tot mei 1947, toen hij als scheepsarts te zamen met zijn stadgenoot Dr. Melchior de eerste walvisvaart met de Willem Barentz meemaakte. Ondanks de drukte van zijn grote praktijk promoveerde

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 35