34 Dr. Bierman op 17 juni 1954 bij Professor Jongkees aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam op het onderwerp „Sinusitis bij kinderen". Naast deze dorre opsomming van feitelijke gegevens kan zonder enige twijfel worden vastgesteld, dat hij gedurende deze lange reeks van jaren zijn praktijk op voortreffelijke wijze heeft uitgeoefend. Niet alleen was Dr. Bierman wetenschappe lijk en technisch bijzonder goed onderlegd, waarbij zijn grote handvaardigheid op elke gebied hem van groot nut was, maar vooral de grote nauwgezetheid waarmede hij zijn werk deed en de zorgzaamheid voor zijn patiënten stempelden hem tot een arts bij uitnemendheid. Zijn plaats als voorzitter van de staf van het St. Elisabeths Gasthuis maakt het ook wel duidelijk hoezeer zijn persoonlijk heid door zijn naaste omgeving werd gewaardeerd. Dr. Bierman was afkerig van alle uiterlijk vertoon en zeer kritisch voor zich zelf en voor zijn omgeving: voor degenen, die zich zijn vrienden mochten noemen kon hij zich volkomen openstellen en geven. Hoezeer zijn oordeel gewaardeerd werd blijkt ook uit zijn benoeming tot lid van de Commissie van Onderzoek na de oorlog over het gedrag van verschillende artsen tijdens de bezetting. Zelf was hij in deze periode zeer actief werkzaam geweest in het verzet. Zeker mag worden vermeld, dat de verdeling van de steungelden voor het stakende en ondergedoken spoorweg personeel in het rayon Haarlem over zijn huis aan het Lo- rentzplein liep. Gedurende een lange reeks van jaren was hij ook lid van de Afdelingsraad van de afdeling Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering der geneeskunst waarin geschillen en klachten van en over artsen worden be handeld. Toch was dit alles slechts een deel van zijn veelzijdig leven. Dr. Bierman was enorm belezen en zijn kennis op de meest uiteenlopende gebieden was bewonderingswaardig. Zijn grootste belangstelling gold echter de vogelwereld op welk gebied hij een internationale bekendheid had. Vele rei zen naar verre streken werden door hem gemaakt om zijn

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 36