35- kennis hierover te vergroten. De resultaten hiervan werden in verschillende publicaties vastgelegd. In 1951 hield hij in Londen op verzoek van de British Ornithological Club een voordracht over de trek en het vlie gen van de albatros, waarvan hij een speciale studie had ge maakt tijdens zijn reis naar het Zuidpoolgebied met de Willem Barentz. Jarenlang was hij voorzitter van de Nederlandse Ornitholo gische Unie waarvan hem kortgeleden ook het Erelidmaat schap werd aangeboden. In september 1968 werd hij nog be noemd tot voorzitter van het Comité International de Protec tion des Oiseaux. Als bewijs van zijn veelzijdigheid mag niet onvermeld blij ven, dat hij gedurende 15 jaar de functie vervulde van President-Commissaris van de „Sierkan" te Haarlem geduren de welke periode verschillende zeer belangrijke beslissingen over de reorganisatie van het bedrijf genoemen moesten wor den. Meer dan 25 jaar maakte hij ook deel uit van het beheer eerst als Directeur, later als Commissaris van de Begrafenis- bos „De Vrijwillige Liefdebeurs". De vriendschap met zijn medebestuursleden die hieruit voortvloeide zal door hen steeds met dankbaarheid herdacht worden. Ook was Dr. Bierman nog regent van de Hofjes van Staats en Noblet. Een welbe steed leven van een zeer begaafd mens, waarvan wij nog veel hadden kunnen verwachten is vroegtijdig afgesneden. Lang zal hij in onze gedachten blijven voortleven. Mogen ook zijn vrouw en kinderen in dankbaarheid het vele, wat hij hun heeft gegeven herdenken. J. W. Kamerling

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 37