Mr. EGBERT JAN WILLEM TOP 23 december 18923 augustus 1969 Op één van de zéér warme zomerdagen van het jaar 1969, op zondag 3 augustus, heeft de dood Mr. Top plotseling over vallen. Hij, die twintig jaar lang geworsteld had met een voortdurende ademnood, heeft géén laatste ziekbed, géén laatste lijden gekend. Zijn moe gestreden hart, dat altijd zó warm voor anderen geklopt had, kreeg op die zondag rust, de eeuwige rust. Door zijn grote wilskracht en heldere geest heeft Mr. Top tot het laatste toe in het volle leven gestaan en daaraan actief deelgenomen. Des te meer kwam daardoor zijn onverwachte overlijden voor zijn hem zo dierbare nabestaanden en zijn vele vrienden als een grote schok, die hen onzegbaar heeft ont roerd. Geheel in overeenstemming met zijn leven heeft zijn begrafenis in stilte plaatsgevonden. Mr. Top werd in Noord-Holland, in het plaatsje Bergen ge boren. Hij bezocht het gymnasium te Alkmaar en studeerde te Utrecht. Na zijn militaire dienstplicht, zijn doctoraal examen en zijn promotie, werd hij in 1921 benoemd tot waarnemend- griffier bij de arrondissementsrechtbank te Tiel. Hij begon daarmede zijn loopbaan bij de rechterlijke macht, die veertig jaren zou duren, gedurende welke tijd hij zijn beste krachten en volledige toewijding aan zijn werkzaamheden heeft ge geven. Na in mei 1922 substituut-griffier geworden te zijn, werd hij in mei 1927 benoemd tot rechter te Tiel. Op 1 juli 1930 kwam hij als rechter de arrondissementsrechtbank te Haar lem versterken. Daar werd hij als jongste rechter aangewezen tot kinderrechter. Van het begin af aan werd hij gegrepen door het ambt van Kinderrechter en zo is hij dat gebleven geduren de een periode van dertig jaar, namelijk totdat hij afscheid nam van de rechterlijke macht op 1 oktober 1961. In de tijd, dat Mr. Top kinderrechter werd, was er nog géén sprake van een vaste kinderrechter. Ook was er géén sectie

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 45