45 ook het geduld om een probleem te laten liggen, zonder het uit het oog te verliezen, totdat een oplossing gevonden was. Het hoeft geen verwondering te wekken, dat Mr. Top in zijn ambt zéér hard heeft moeten werken. Toch heeft hij naast zijn ambt talloze functies vervuld in de kinderbescherming en op maatschappelijk terrein. Zo was hij Voorzitter van de voogdij vereniging ,,Tot Steun'' en bestuurslid van een medisch- opvoedkundig bureau en van het familiefonds Van Dussel- dorp, terwijl hij ook voorzitter was van de sectie kinderrecht spraak van de Vereniging voor Rechtspraak. Voorts had hij zitting in het bestuur van de Nutsspaarbank te Haarlem. Hij was ook een liefhebber van de natuur en hij heeft vele gelukkige uren gewerkt en genoten in de prachtige tuin rond zijn huis in Aerdenhout. Ook op dat gebied was hij weer actief, want hij was gedu rende 25 jaar voorzitter van de afdeling Bloemendaal van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en medeoprichter en voorzitter van het Bestuur van de Zocherschool in Haarlem. Deze opsomming van functies heeft niet de pretentie om volledig te zijn, maar wel moet gememoreerd worden, dat hij zich al werkende een grote vriendenkring heeft verworven, die hem waardeerden om zijn kritisch oordeel en om zijn prettige omgang met zijn medemensen. Ook "in het kerkelijk leven van de Vereniging van Vrijzin nig Hervormden had Mr. Top altijd een werkzaam aandeel en was hij zeer medelevend. Door zijn drukbezette leven is Mr. Top, jammer genoeg, niet aan publiceren toegekomen, waartoe hij gezien zijn scherp inzicht en rijke ervaring in staat geweest moet zijn. Mede daardoor heeft zijn werk op bepaalde momenten in wijdere kring niet die erkenning en waardering gekregen, die het ongetwijfeld verdiende. Echter hebben bij zijn afscheid in 1961 en na zijn overlijden zéér velen op ontroerende wijze getuigd van hun erkentelijk heid en medeleven. Hij ruste in vrede. Mr. F. de Groot

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 47