Mr. THEODOOR AUGUST WESSTRA 31 mei 188714 augustus 1969 Na een ziekte, waarvoor thans helaas nog geen kruid gewas sen is, overleed op 14 augustus in Huize Spaar en Hout Mr. Th. A. Wesstra op de leeftijd van 82 jaar. Hij was zich de laatste maanden ervan bewust, dat het einde van zijn leven zich aankondigde. Hij was bereid dit te aanvaarden: „bereid, maar niet gehaast", zoals hijzelf zei. Dit gezegde was typerend voor deze mens. Ondanks zijn hoge leeftijd was zijn geest hel der en snel. Hij stond midden in het leven en de wereld, ge tuige zijn vele werkzaamheden tot het einde toe, zijn grote vrienden- en kennissenkring en het feit, dat ook kinderen van enkele zijner vrienden van tijd tot tijd eigener beweging op weg van school naar huis bij hem aanreden voor een praatje. Hij bleef er jong door in beweging, doen en denken. Wesstra werd in Den Haag geboren en liet zich na het gym nasium te hebben doorlopen inschrijven als student in de rechten aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Op 4 december 1914 promoveerde hij. Zijn ambtelijke loopbaan begon als volontair op de secretarie van de Gemeente Katwijk, een leer school, welke hij reeds in oktober 1915 verwisselde voor die van Haarlem. In onze stad werd hij aangesteld tot commies redacteur, eerst op proef, later in vaste dienst, vervolgens tot hoofdcommies en referendaris. Op 2 juni 1920 volgde zijn be noeming tot gemeentesecretaris, welke functie hij tot zijn pensionering op 1 november 1952 zou vervullen. Met grote voortvarendheid, liefde, toewijding en nauwgezetheid heeft hij de stad Haarlem en haar bewoners gediend. Velen nog kun nen getuigen van zijn warm hart en van zijn medeleven zowel binnen als buiten de ambtelijke kring. Er ging grote rust van hem uit. Zijn geheugen liet hem vrijwel nimmer in de steek. Zware jaren heeft hij meegemaakt, naast de talrijke besognes verbonden aan de uitbreiding van het Stadhuis, de moeilijke tijd van de depressie en van de werkloosheid voor de tweede wereldoorlog, de jaren van de bezetting. Reeds terstond na 10

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1969 | | pagina 49