JAARVERSLAG 1970 In het jaar 1970 zijn er in Haarlem voornamelijk op stede bouwkundig gebied belangrijke werken ondernomen, welke ten dele nog in uitvoering zijn. Waar het doel van deze werken is het verbeteren van de verkeerssituatie in de binnenstad ten bate van de leefbaarheid in onze stadskern, kunnen wij dat niet anders dan toejuichen. Het maken van de Anegang tot loopstraat, door het aan brengen van een passende sierbestrating op het niveau van de vroegere trottoirs, is een gelukkige verbetering. Deze zal wellicht ook nog in andere straten van de binnenstad toe passing kunnen vinden. Het komt ons voor dat het een goede beslissing is om de verbreding van de Raamsingel te bereiken door het bouwen van een kademuur, waardoor het wateroppervlak nauwlijks wordt versmald. Deze oplossing verdient verre de voorkeur boven een, waarbij de gehele zuidwand afgebroken had moe ten worden, hetgeen niet alleen zeer kostbaar zou zijn ge weest, maar ook architectonische moeilijkheden zou hebben opgeleverd. Wij zijn nu wel benieuwd hoe men de verbinding tussen de Raamsingel en de gedempte Westergracht, zuidelijk langs de schouwbrug, tot stand zal willen brengen. De verbetering van de verkeersroute langs de linker Spaar- ne-oever aan de oostzijde van de stadskern, vooral ter plaatse van de Kouden Horn, mogelijk geworden door de verplaat sing van de Groente- en fruitmarkt naar de Waarder Polder, is zeker ook belangrijk. Bij het Teylershofje is een aanvaard bare aanleg tot stand gebracht, waarvan de beplanting nog tot wasdom moet komen. Wat betreft een eventuele verbreding van de route langs de Leidse vaart, ter hoogte van het voormalige Krelage-huis, hopen wij nog steeds, dat een oplossing gevonden zal kunnen worden, waarbij de panden Leidse vaart 4 en 6, voor het be houd waarvan wij gepleit hebben, niet gesloopt behoeven te worden.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 11