12 - zullen kunnen worden, tot behoud van het typische karakter van de kern van onze stad. Ook voor onze vereniging is 1970 in menig opzicht voor spoedig geweest. Per 1 januari 1971 bedraagt ons leden-aantal 1128. Rekening houdend met het natuurlijke verloop, is dit een zeer bevredigend aantal. Wij hopen echter dat ons leden aantal nog zal blijven groeien. Dat zou ook gunstig zijn voor onze financiën, welke in verband met de nog steeds stijgende kosten wel enige zorg baren. Er is dan ook gebruik gemaakt moeten worden van de machtiging, ons in de algemene ver gadering verleend, om de minimum contributie te verhogen tot 12,50 per jaar. De leden, voor wie dit een onoverkomen- lijk bezwaar is, kunnen echter/ 10,per jaar blijven betalen. Met dankbaarheid moge vermeld worden dat meerdere leden vrijwillig een hogere contributie dan het minimum betalen en dat bovendien van twee leden waardevolle giften werden ont vangen, welke hierna onder het hoofd „Schenkingen" ge noemd worden. Onze jaarvergadering werd gehouden op Woensdag 24 juni 1970. Het Regentschap van het Coen Cuser- huis verleende ons voor die bijeenkomst op zeer gewaardeerde wijze gastvrijheid. Tijdens de pauze konden de aanwezigen de Regenten-kamer bewonderen, welke is ingericht met antie ke betimmering en inboedel, waaronder enige fraaie oude schilderijen. In die algemene leden-vergadering werden tot erelid be noemd de oud bestuursleden Mej. Dr. G. H. Kurtz en de heer Mr. C. M. J. de Jongh, wegens beider verdiensten voor onze vereniging. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden Enschedé, Vrijland en Wiegel werden bij acclamatie herkozen. De penningmeester werd met dank gedechargeerd en een nieuwe kascommissie werd benoemd, bestaande uit de leden V. A. Blikslager, G. Brouwer en ir M. A. Julius. De voorzitter dankte voor de gelukwensen en attentie hem door de leden aangeboden naar aanleiding van zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Bij de officiële uit reiking dezer onderscheiding ten stadhuize had de Burge-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 14