19 heugt ons dat wij door die benoeming in voorkomende gevallen contact met de Commissie kunnen onderhouden. Wij wensen haar een succesvolle werkzaamheid toe. Uitgaven onzer vereniging Op 5 januari 1970 is door onze voorzitter in gezelschap van de secretaris en ons bestuurslid, H. E. Stenfert Kroese, het door onze vereniging uitgegeven boek, ,,Van Schavot tot Schouw burg", aangeboden aan de Voorzitter van de Stichting Schou- burg en Concertgebouw, de heer D. J. A. Geluk. Het is op diens initiatief geschreven door de heer Simon Coster. De uit gave werd mogelijk gemaakt door Rijks- en Gemeente-steun. Inmiddels verscheen over dit belangwekkende en goed ge ïllustreerde boek in het tijdschrift ,,De Nieuwe Taalgids" een zorgvuldige en waarderende recensie van de hand van de Neerlandicus Dr. L. M. van Dis. Een herziene uitgave van het boekje „Haarlemse Hofjes" van Mej. Dr. G. H. Kurtz is in voorbereiding. Met leedwezen moet hier vermeld worden dat de schrijver van het door onze vereniging in 1940 uitgegeven boekje „Het hofje van Loo of St. Elisabeths Gasthuishofje, de heer J. Steen huis, op 16 december 1970 overleden is. De heer Jan Steenhuis die de leeftijd van 75 jaar bereikte, was oud administrateur- econoom van het St. Elisabeth's Gasthuis. In die functie had hij te maken met het hofje in de Barrevoetstraat. Met zijn boekje over het Hofje van Loo bezitten wij een mooi aandenken aan zijn persoon en werkzaamheid. Hij was ook actief bij het tot stand brengen van het Verpleegtehuis Zuiderhout. Ontvangsten en rondleidingen 24 maartDamesleden van de Rotary te Haarlem met haar gasten uit de provincie Noord-Holland worden ontvangen op de Hoofdwacht en rondgeleid langs Haarlemse hofjes door de voorzitter, het oud-bestuurslid Mr. C. M. J. de Jong en de secretaris. 22 mei\ Een gezelschap Engelsen, die belang stellen in de huisvesting van bejaarden, onder leiding van Mr. F. Th. Dijck-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 21